Naturalne przynęty

sklep wędkarskiNic bardziej nie wabi ryby, niż prawdziwy robaczek, dlatego też wędkarze ochoczo dyskutują, na jaką przynętę najlepiej złapać „ dużą rybę”. Wasz sklep wędkarski zapewne w swojej ofercie ma mnóstwo takich przynęt, ale która wybrać?

Zdecydowanie najpopularniejszą naturalną przynętą są robaki. Najczęściej wybierane na wabik dla ryby są dżdżownice, ale również białe i czerwone robaki, kiełże czy larwy chruśniaka. Tak naprawdę wykorzystać można wszystko co pełza lub lata, nawet ślimaki. Należy jednak wybrać dostosować przynętę do pory roku ale przede wszystkie ryby jaką chcemy złowić. Przykładowo okonia najchętniej zwabi czerwony robak, natomiast chcąc złowić grubego suma warto na haczyk zamocować pęczek rosówek.

Ryby mięsożerne skutecznie złapią się na przynętę zrobioną z karmy dla psów. Nie pogardzą również mięsem innych ryb. Świetnie sprawdza się również „żywa przynęta”czyli mała rybka, na którą taka ryba chętnie się skusi. Dodatkowo jako przynętę naturalną można użyć jeszcze mięso raka, małż, a nawet zwykłe mięso mielone kupione w sklepie spożywczym.

Kolejną grupą są przynęty roślinne. Do tej grupy zalicza się specjalne ciasto, do którego należy dodać trochę wody, aby je wyrobić. Przynęta ta jest bardzo skuteczne, jednak nie jest tak powszechnie dostępna jak inne, ale każdy lepszy sklep wędkarski z pewnością ma je w swojej ofercie. Wielu wędkarzy jako przynętę wybiera pszenicę czy łubin. Popularne również w tym temacie są płatki owsiane czy co może być zaskoczeniem ziemniaki.

Tak naprawdę przynęt jest o wiele więcej. Ilu wędkarzy tyle pomysłów na co najskuteczniej złapać rybę. Każdy miłośnik wędkowania ma swoje sprawdzone metody na łowienie ryb, którymi niechętnie dzieli się z innymi wędkarzami.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s